Unconfigured Ad Widget

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Scottish Fifie 1:12

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok. da blir det jo klikketiklikk-bevegelse da ja. Og ingen delay på 10C, så da må du evt. sette på en
    servo-slow. Det koster jo ikke mange kronene, men vil tro du vil få en langt bedre opplevelse av videoen

    Det med stolpene er i og for seg greit synes jeg. For du får ikke kameraet lenger bakover uten å ødelegge
    modell og/eller panning-funksjon?
    Tom I. Arntsen - Radiostyrt.no - Modellflynytt.no - Modellsalg.no
    - NiceShot.no

    Comment


    • Jeg har et par av denne liggende, som jeg kommer til å teste. Kameraet kommer dessverre ikke lenger bakover hvis jeg skal ha pan og tilt. Men jeg har jo en videoswitch og et kamera til som jeg kunne prøve å skjule i noe fiskeredskap eller noe annet på dekk. Skulle kanskje hatt et mindre kamera, som dette, som er lettere å skjule og innebygget i noe som sitter på en 180 grader servo.
      Peppern75
      http://www.smartweb.no/

      Comment


      • Da var dette kameraet bestilt fra HK, det blir lettere å skjule.
        Attached Files
        Peppern75
        http://www.smartweb.no/

        Comment


        • Da har jeg gjort mitt første opptak med FPV utstyret, på 3. Dammen i Tønsberg. VMBK hadde kveldstreff der onsdag. Brukte en 12v - 22 tommer TV som monitor. Ser at det er en del jeg må gjøre for å få det til å fungere bedre. Hadde en del forstyrrelser, så jeg bør skifte til bedre antenner, i hvertfall flytte den i båten til toppen av masta. Kameraet i styrhuset var vel ikke den beste plaseringen heller. Venter på nytt og mindre kamera fra HK, som skal plaseres ute på dekk, foran i båten.
          Peppern75
          http://www.smartweb.no/

          Comment


          • Venter fremdelse på kamera fra HK. Nå har de rota med bestillingen. Jeg bestilte den 19/9, de fikk ikke sendt det før den 4/10 (15 dager). De skylte på problemer med forsendelse av LiPo, og at ikke alle vil frakte det.

            "It seems that your order is one of the few that were affected. Please be informed that this delay is due to certain shipping courier who do not allow shipping of orders with LiPo batteries due to customs issues."


            Jeg har ikke bestilt noe LiPo men allikevel blir min pakke sendt med Singpost fra Singapor selv om jeg har betalt for EMS som vanligvis tar 5-7 dager fra bestilling til jeg har det på døra.
            Håper jeg får det slik at jeg kan montere og teste det før vinteren kommer.
            Peppern75
            http://www.smartweb.no/

            Comment


            • En tur på Semsvannet i dag, med nydelig vær, sol, 12 grader og vindstille.




              Litt dårlige bilder, da de er tatt med Gopro
              Attached Files
              Last edited by Peppern75; 16 October 2013, 20:13.
              Peppern75
              http://www.smartweb.no/

              Comment


              • Da er nok båtsesongen over for i år. En tur på Semsvannet i dag, nydelig vær men 5 grader, så det ble litt kaldt. Til uka er det spådd snø!!
                Nå kommer vinteren og det er tid for forbedringer av elektrisk/elektronikk installasjon og nyinstallasjon av flere kameraer til FPV.
                Har også bestilt en 12" monitor så da blir det ny "FPV "basestasjon" i koffert.
                Noen bilder fra i dag.
                Attached Files
                Peppern75
                http://www.smartweb.no/

                Comment


                • I dag kom en hyggelig postdame på døra med den nye 12" monitoren, så nå blir det flere kameraer og en ny koffert. Det minste kameraet er bra lysfølsomt og det har jeg montert en 2,1 mm linse på, for å få vidvinkelsyn.
                  Attached Files
                  Peppern75
                  http://www.smartweb.no/

                  Comment


                  • Er det lov å spørre hvor mye dette prosjektet har kostet hittil?
                    Er forresten veeeeldig imponerende å se hva du har fått til!

                    Comment


                    • Jeg fører ikke noen form for regnskap, kjøper mye fra kina hvis det lar seg gjøre. Har vel kostet en 7-8000.- tenker jeg.
                      Peppern75
                      http://www.smartweb.no/

                      Comment


                      • Da tenkte jeg at jeg skulle få montert FPV kofferten. Her skal jeg ha 2 stk. 12V batterier med en lader og 220 volt tilkobling. Jeg har valgt tunge batterier for at kofferten skal stå stødig med 12" monitoren i lokket.
                        Attached Files
                        Peppern75
                        http://www.smartweb.no/

                        Comment


                        • Til koffertlokket har jeg laget en ramme av finer for feste av utstyr. Den har jeg trukket med filt. Jeg har også laget holder for antennene som skal brukes.
                          Attached Files
                          Peppern75
                          http://www.smartweb.no/

                          Comment


                          • Så var de "bunn" av kofferten. En finerplate med utskjæring til batteriene, for å få senket plata litt lengre ned. En aluminiumplate som blir fronten på den ombygde Futaba 7C radioen, som skal brukes til valg av kamera + pan og tilt på 2 av kameraene.
                            Attached Files
                            Peppern75
                            http://www.smartweb.no/

                            Comment


                            • Galskap dette her, eller. Dette er det som er igjen av 7C radioen etter at jeg har brukt skrutrekker og sag.
                              Også et bilde av potmeterene som jeg skal bruke, kjøpt på HK (1.30$ for 3 stk), sjekka Elfa, der kostet de 35kr stk + knotten.
                              Attached Files
                              Peppern75
                              http://www.smartweb.no/

                              Comment


                              • Slik ble panelet med senderen. Ledningene som stikker ut på siden skal kobles til Corona 2.4 modulen jeg skal bruke.
                                Attached Files
                                Peppern75
                                http://www.smartweb.no/

                                Comment

                                Today's Birthdays

                                Collapse

                                (RS) Radiostyrt.no Statistics

                                Collapse

                                Topics: 39,683   Posts: 440,447   Members: 8,163   Active Members: 1
                                Welcome to our newest member, gaffelape.
                                Working...
                                X